top of page
Portrét Mariyi Mortillaro, která se usmívá, s šálkem kávy v rukou.

Ahoj!

Jmenuji se Mariya Mortillaro, jsem vdaná a mám tří děti. Narodila jsem se na Ukrajině a v České republice žiju už víc než dvacet let. Před 11 lety jsem v Praze potkala mého manžela, který pochází z Francie a ma sicilské kořeny. Jsme tedy opravdu mezinárodní rodina v nejlepším slova smyslu!

Miluji rodinné cesty do zahraničí, jezdíme třeba do Francie, Itálie nebo Rakouska. Umožňují mi poznávat jiné kultury a zároveň mít skvělé gastronomické zážitky.

  • Facebook
  • LinkedIn
  • Instagram
Rodinná fotografie Mariye Mortillaro, sleva doprava: její starší syn Alexander, nejmladší syn Mariya, manžel (za Mariyí) a jejich střední syn.

Moje rodina

vlevo je můj nejstarší syn Alexander, který si věnuje produkci hudby a grafickému designu.

Proč koučování?

Po téměř 18leté praxi ve stomatologii jsem se rozhodla radikálně změnit profesi. Už jsem cítila, že jako zdravotní sestra nemůžu dál růst a být více nápomocná lidem, kteří to nejvíce potřebují. Netušila jsem ale, jaká mě čeká další výzva. Somatické koučovaní mi přišlo do cesty úplně náhodně.

Začátky nebyly vůbec jednoduché, ale pustila jsem se do práce a koučování si brzo oblíbila. Uvědomila jsem si, že jako kouč můžu pomáhat lidem na docela jiné úrovni než v předchozí profesi. Taky mi došlo, že můžu provázet mé klienty na cestě k jejich cíli nebo úspěchu a pomáhat jim najít v sobě nový potenciál. Ukázat jim, jak se mohou podívat na danou situaci z více úhlů… A že jako kouč můžu dělat lidi šťastnými. Zkrátka jsem pochopila, že právě tohle je moje poslání!

 

Abych mohla být mým klientům ještě více prospěšná, přihlásila jsem se do dalšího, tentokrát mezinárodního výcviku koučovaní. Kurz byl mimořádně náročný a studiem a tréninkem jsem trávila spoustu času. Zároveň jsem se díky intenzivnímu nácviku a zpětné vazbě od zkušených profesionálů posouvala a ujasnila jsem si, jak můžu při koučování využít své dary. Tento kurz, který je uznán mezinárodní federací koučovaní (ICF) mi pomohl získat certifikace ICF ACC (International Coaching Federation – Associate Certified Coach).

Nabízím též pro bono koučování pro některé neziskové organizace, například Rise and Shine.

Ostatní aktivity

Koučováním to u mě ale zdaleka nekončí. Aktivně se zajímám i o aromaterapii a používání léčivých bylin. Obě tyto metody plánuju propojit s koučinkem, abych své klienty mohla ještě lépe podpořit. Absolvovala jsem hned několik tematických workshopů, čeká mě další odborný kurz aromaterapie a moc se těším na tříleté studium léčivých bylin.

Kromě koučování vedu také ženské kruhy v neziskové organizaci Inbáze. Baví mě pracovat se ženami, propojovat kultury, navracet se ke kořenům, bezpečně sdílet a naslouchat srdcem. Mám obrovskou radost, když vidím, jak se ženy posouvají dal.

 

V minulosti jsem se také účastnila workshopů pro Dobrovolnickou akademii INEX. Více o mých aktivitách se dozvíte na LinkedIn.

Praxe a certifikace

2021

ICF ACC

International Coaching Federation

Certifikace ICF ACC (kliknutím ověřte moji certifikaci)

2021

International-Level Professional Coach (ICF ACTP)

Coaching UP

Tento program byl vyvinut v souladu s požadavky Mezinárodní federace koučů (ICF). Skládá se ze 130 hodin simultánního tréninku v reálném čase, z čehož 109 hodin je věnováno studiu Core Competencies standardů ICF.

2018-2019

Somatické koučovaní (ICF ACSTH)

Somatické koučování, s.r.o.

Výcvik v metodě Somatické koučovaní v rozsahu 131 hodin – Výcvik v Somatickém koučování® je uznán ICF v kategorii ACSTH (International Coach Federation – Approved Coach Specific Training Hours)

Kontakt

buďme v kontaktu!

+420777573175

bottom of page